Pierwsze spotkanie Local Group w Polsce

Kategoria: Wiadomości

2 cze 2015

Spotkanie_Local_GroupW związku z deklarowaną w ramach różnych gremiów potrzebą wzmocnienia roli i poczucia tożsamości psychologów pracy i organizacji, specjaliści tej dziedziny ze Śląska zaproponowali inicjatywę tzw. Local Groups, zainspirowaną rosnącą na świecie liczbą małych lokalnych grup psychologów pracy i organizacji. Grupom tym przyświeca wspólna idea promocji psychologii w biznesie, a w szczególności wspieranie dobrych metod i praktyk, łączenie osiągnięć naukowych z ich praktycznym zastosowaniem. Spotkania lokalnych grup psychologów pracy i organizacji sprzyjają budowaniu relacji opartych na ?networkingu biznesowym?. Idea ta sprawdziła się na całym świecie, m.in. w postaci bardzo prężnie działającej grupy Metro w Nowym Jorku.

Pierwsze w Polsce tego typu branżowe spotkanie poświęcone potrzebie wzmocnienia roli i poczucia tożsamości psychologów pracy i organizacji odbyło się 28 maja 2015 roku w Katowicach. Inicjatywa Marka Drąga i Barbary Kożusznik przyciągnęła w równym stopniu badaczy, naukowców jak i praktyków HR (specjalistów, managerów). Projekt ma charakter nieformalnych, bezpłatnych biznesowo-towarzyskich spotkań w małych lokalnych grupach psychologów pracy i organizacji, których łączą idee charakterystyczne dla ?Local group?. Zgodnie z założeniami leżącymi u podstaw działania Local group, inicjatywa będzie kontynuowania. Znany jest już termin kolejnego spotkania ? 9 lipca 2015 roku w Katowicach. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym, bądź kolejnym spotkaniu zapraszamy serdecznie do kontaktu. Chcesz dowiedzieć się więcej o ?localsach?? Informacji udziela Marek Drąg, e-mail: marek_drag@wp.pl.

Marek Drąg psycholog pracy i organizacji z Katowic zaprosił do udziału w pierwszym w Polsce spotkaniu pt. ?Idea local group ? jak promować psychologię w biznesie”. Program spotkania poświęconego ?Local group? koncentrował się na 3 kluczowych tematach:

  • fenomenie rozwoju ?Localsów? na świecie,
  • różnorodność form działania lokalnych grup i korzyści związanych z uczestnictwem,
  • promocji idei ?Local group? m.in. przez członków Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, Alliance for Organizational Psychology, oraz możliwe relacje z International Association of Applied Psychology (IAAP), and European Association of Work and Organizational Psychology (EAWOP)

Zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników spotkania, wydarzenie okazało się sukcesem, idea spotkań skierowanych dla wąskiego grona profesjonalistów okazała się bardzo interesująca zarówno dla badaczy, naukowców jak i praktyków.

Informacje na ten znajdują się również na stronie Alliance for Organizational PSYCHOLOGY www.allianceorgpsych.org

Comments are closed.